Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Vsak petek dopoldan se naša ekipa odpravi malo naokrog. Obiskujemo in predstavljamo zanimive kraje, dogodke, ljudi.
Kot je za petek običajno, smo se tudi to dopoldne odpravili Malo naokrog. Obiskali smo Rogaško Slatino, ki ni le mesto stekla, vode in zdraviliškega turizma, ampak po novem tudi mesto z največ razglednimi stolpi. Z najvišjega, 106-metrskega stolpa Kristal, ki je hkrati tudi najvišja stavba v Sloveniji, smo se ozrli po rogaški panorami in izvedeli, zakaj postane na vrhu vse kristalno jasno.
Danes ko zaznamujemo svetovni dan živali, smo se v Malo naokrog oglasili na doživljajski kmetiji Markovo v bližini Maribora. Izvedeli ste, da je učenje lahko zabavno, če so zraven kosmati ljubljenčki, vmes pa smo skočili na ranč, pa tudi do mariborskega zavetišča za živali, kjer pripravljajo dan odprtih vrat.
Dopoldan smo obiskali Gornjo Radgono, občino v severovzhodni Sloveniji vzdolž reke Mure, ob meji z Avstrijo. »Mesto sejmov in penine« – kot ji pravijo – bo čez nekaj dni zaznamovalo 29. občinski praznik. Kako ga bodo proslavili, katere turistične in kulturne bisere skriva in kako gospodarsko uspešna je, so povedali gostje.
Del petkovega dopoldneva smo preživeli v Celju – terenska ekipa oddaje Malo naokrog se je namreč odpravila na največji poslovno-sejemski dogodek v državi, 56-ti Mednarodni sejem obrti in podjetnosti. Na MOS-u se letos predstavlja 650 razstavljavcev iz 26-ih držav z več kot tisoč sto blagovnimi znamkami.
Petki dopoldan so na Radiu Maribor praviloma terensko obarvani… V tokratni oddaji Malo naokrog smo pripravili naš improvizirani studio v obmejni občini Brežice, točneje v njihovi krajevni skupnosti Pišece, kjer imajo prav ta petek tradicionalni Pleteršnikov dan s katerim že dolgo jedrijo spomin na svojega velikega rojaka slavista in narodnega buditelja Maksa Pleteršnika, ki se je tod rodil leta 1840… Z nami v oddaji so: - akademik prof.dr.Marko Jesenšek iz Maribora, - profesorica slovenskega jezika in kulture dr.Maja Đukanović s Filološke fakultete Univerze v Beogradu, - Martin Dušič - predsednik Društva za varovanje maternega jezika, naravne in kulturne dediščine Maks Pleteršnik, ki skrbi za ohranjanje Pleteršnikove dediščine v kraju, - Nuša Ogorevc – ravnateljica Osnovne Šole Maks Pleteršnik Pišece, - Primož Hribšek – tajnik sveta Krajevne skupnosti Pišece in Patricija Čular – direktorica brežiške občinske uprave. Tehnična realizacija projekta Boštjan Feguš.
Naša prva septembrska petkova terenska smer je bila Rifnik pri Šentjurju oziroma širše, na Celjskem, kamor spet prihajajo skrivnostni Kelti, da nam razkrijejo, kako so živeli pred tisočletji, kako so lovili, kaj so jedli, kaj izdelovali in s čim so si zapolnjevali prosti čas. Sobotni, že peti Keltski dan na Rifniku bo letos še bolj keltski in še bolj izviren.
Danes smo obiskali Šentjernej na Dolenjskem, kraj pod Gorjanci in kraj bogatega izročila, ki je že skoraj stoletje in pol zaznamovan s konjeniškim športom. V neposredni bližini domuje tudi malce skrivnostna kartuzija Pleterje. Kaj Šentjernej z okolico ponuja obiskovalcem in zakaj je petelin ponos tega kraja?
Ta petek smo obiskali včasih malce prezrto, a slikovito občino, polno zgodb prijaznih ljudi, dobre kulinarike in turističnih zanimivosti – Trnovsko vas v Slovenskih goricah. Med drugimi je bil naš sogovornik tudi Ovtar teh krajev, pred katerim so vse do trgatev še posebej pomembne naloge.
Z reportažnim avtomobilom smo tokrat obiskali rimski kamp na Ptuju – med njihovimi še zadnjimi pripravami pred začetkom že tradicionalnih ptujskih rimskih iger. S temi igrami se bo naše najstarejše mesto ta konec tedna znova prestavilo za dve tisočletji nazaj.
Danes smo bili na radijskem obisku v Rušah, kjer je že vse nared za letošnjo izvedbo tradicionalnega festivala Letni oder. Tu, v zelenem zavetju stoletnih dreves v idiličnem kamnitem amfiteatru Pod goroj, je bila prva gledališka predstava uprizorjena že davnega leta 1932. Letos prinaša ruški Letni oder spet pisano paleto spektakularnih koncertov in edinstvenih predstav za vse generacije in vse okuse.
Mineva 150 let od takrat, ko je Ljutomer gostil prve kasaške dirke na Slovenskem, zato so letošnje leto posvetili svoji posebnosti – ljutomerskemu kasaču. Podrobneje v našem oglašanju z ljutomerskega hipodroma .
Tokrat smo terenski studio postavili med delovišči mariborske Študentske delovne brigade, ki v 25-ti izvedbi udarniško pomaga občanom v lanskih poplavah hudo prizadetega Ljubnega ob Savinji. Pred mikrofonom so se zvrstili tamkajšnji župan, vodje delovišč in brigadirji.
Poznate najstarejši in največji slovenski arboretum? Nekoč tudi študijsko središče agronomske fakultete v Ljubljani, zadnji dve desetletji in pol pa velja za kulturno in naravno dediščino državnega pomena. V oddaji Malo naokrog smo obiskali Arboretum Volčji Potok, predstavili njegove bogate zbirke rastlinja in poudarili kulturno, izobraževalno in družabno vlogo tega parka.
Tokrat smo se ustavili v Slovenskih Konjicah, v tamkajšnji splošni knjižnici in izmerili poletni turistično-kulturni utrip na širšem območju pod Konjiško goro, še posebej v Dolini Svetega Janeza, kjer so ostaline znamenite Žičke kartuzije. Posebno pozornost smo namenili obujajoči tradiciji zeliščarstva nekdanjih menihov.
Tokrat smo obiskali mariborski Pustolovski park Betnava. Si upate med krošnje dreves? Povzpeli smo se mednje in predstavili različne proge: od otroške, ki poteka meter nad tlemi, pa do črne na višini osem metrov.
V oddaji Malo naokrog smo se oglašali iz Slovenskih goric in predstavili novosti na področju infrastrukturnih projektov – v sklopu teh urejajo kolesarske in sprehajalne poti, vabijo pa tudi številne poletne prireditve.
Del petkovega dopoldneva smo preživeli v Murski Soboti, kjer bo od danes do 25. junija 22. odprto državno prvenstvo v letenju s toplozračnimi baloni. Organizator dogodka je Balonarski klub Roto, naši gostje pa so bili: Štefan in Matjaž Pavlinek in Goran Grgič.
Ustvarjalci oddaje Malo naokrog so tokrat zavili v Osluševce, v tamkajšnji železniški muzej Na stanici. V starem vagonu iz leta 1926 smo obujali spomine na prleško dediščino, ki jo je skupina zanesenjakov rešila pred pozabo, nekdanja postajališčna stavba pa je danes tudi učni center železniške zgodovine.
Danes smo se ustavili na mariborskem Vojašniškem trgu. Naša oddaja je bila hkrati uvodna slovesnost Medenega vikenda. Pestro bo, na trgu se bodo predstavili številni ponudniki medu, medenih izdelkov, čebelarske opreme, panjskih končnic, izdelkov iz konoplje in drugih dobrot. Skratka, Maribor postaja resnično čebelam prijazno mesto.
To dopoldne naj bi se oglašali s promenade mariborskega Mestnega parka, ker naj bi se tu zvečer, ob 20-ih 30, začela Operna noč. Prireditev pa je zaradi slabe vremenske napovedi prestavljena na prihodnjo soboto, 8. junija. Mi smo kljub temu z gosti govorili o tradicionalni Operni noči. Med drugim smo preverili, s katerimi glasbenimi uspešnicami nas nameravajo letos razveseliti Simfonični orkester, zbor in solisti mariborske Opere pod vodstvom Simona Krečiča.