Večina v mestnem svetu, kamor sodita tudi dve izmed treh največjih list, Gibanje svoboda in SDS, mu je upraviteljske pravice odvzela decembra zaradi nestrinjanja z delitvijo milijonskih dobičkov in draženjem zneskov na položnicah. Župan pa sklep izpodbija in si do sodnega epiloga prizadeva za njegovo začasno zadržanje.
Mestni svet se lahko na zahtevo po začasnem zadržanju odzove v 8 dneh, na tožbo pa v 30, zato bodo ukrepali že na redni seji prihodnji torek, pravi Milan Mikl iz SDS:
"S sklepom se bomo opredelili, da se pritožimo na tožbo župana."
Občina se je znašla v izrednem položaju, zato bodo izpolnili tudi navodilo sodišča, pravi Karin Jurše iz Gibanja svoboda:
"Po zakonu zastopa mestni svet župan, ki pa zdaj toži ta isti organ in nas ne more zastopati v vlogi tožnika in tožitelja. Zato bomo izmed sebe predlagali osebo, ki nas bo predlagala v odnosih z odvetniki in županom."
Župan je za začasno zadržanje izvajanja sklepa mestnega sveta zaprosil, ker bi v nasprotnem primeru nastala nepopravljiva škoda. V Listi za pravičen razvoj pa menijo, da škoda nastaja prav zdaj, ko holding upravlja župan sam. Tako pa Igor Jurišič iz Stranke mladih - Zeleni Evrope:
"Dodatno smo razočarani, da isti župan, ki neutrudno sili mestni svet v podražitve vrtcev, komunalnih storitev in drugega zaradi pomanjkanja denarja, hkrati v istem proračunu brez težav najde sredstva za najemanje odvetnikov in naročanje pravnih mnenj v tožbi proti mestnemu svetu."
Ob tem se pojavljajo različne interpretacije, ali je za razsodbo pristojno upravno ali ustavno sodišče. V Gibanju svoboda pa so prijavo zoper župana podali še na Komisijo za preprečevanje korupcije. Za komentar smo prosili tudi Sašo Arsenoviča, a odgovora še nismo prejeli.